Narpark Residence | Teknik Şartname
16318
page,page-id-16318,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-5.9,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive
 

Teknik Şartname

TEKNİK ÖZELLİKLER VE MALZEMELER

 

  1. Kaba İnşaat:

Son Deprem yönetmeliğine göre hazırlanmış tasdikli projelerine göre Yapı denetim firması kontrolü altında imal edilecektir. Tasdikli projelerine uygun olarak İç duvarlarda 10 ve 15.cm kalınlığında blok fabrika tuğlaları, Dış duvarlarda ise mükemmel ısı yalıtım özelliği olan 25.cm kalınlığında Ponza bloklar kullanılacaktır. Ayrıca dış cephelerde ısı yalıtım sıvası uygulaması yapılacaktır.

 

  1. İnce İnşaat :

2.1. İç Sıva ve Boyalar:

Tüm iç duvarlar alçı sıva olacak, üstü saten alçı ile macunlanacaktır. Tüm tavanlar beyaz plastik boya ile duvarlar ise saten boya ile boyanacaktır. Salon ve odalarda tavana pencere önüne kartonpiyerlerden perde kornişini gizlemek için perde bandı yapılacaktır.

 

2.2. Yer Döşeme Kaplamaları:

Salonlar ve odalara Çamsan marka Laminat parke döşenecek. Koridor, banyo zemini ve balkonlar 40*40 ebadında granit seramik olacaktır.

 

2.3. Dış Cephe Doğramaları:

Bina cephesi macunlu sıva üzeri silikon boya yapılacak, cephe etütlerine göre gerekli yerlerde giydirme cephe ve alüminyum levha kullanılacaktır.

Cephe doğramaları sürme seri, ısı yalıtımlı plastik veya alüminyum olacak. Yeterli kalınlıkta ısı cam takılacaktır.

Balkon ve merdiven korkulukları alüminyum malzemeden yapılacaktır. Gerekli yerlerde kullanılacak cam imalat temperli olacaktır.

 

2.4. Kapılar:

Daire giriş kapıları, ağır darbelere dayanıklı, gizli emniyet kelepçesi, ısı yalıtım dolgulu, ayarlanabilir çelik menteşeli Çelik kapı olacak ve üzerine daire numarası konacaktır. İç kapılar ise pres panel kapı olarak imal edilecektir, Kapılara Kale marka kilit takılacaktır.

 

2.5. Elbise Dolapları ve Portmanto:

Mimari projelerinde görünen tüm elbise dolapları imal edilecek, gerekli fonksiyonları sağlaması için Raf, çekmece ve askılık bölümleri tanzim edilecek, askılık ve kulpları monte edilecektir.

 

  1. Tesisatlar:

 

3.1. Elektrik Tesisatı:

Şebekedeki elektrik kesintilerinde kapalı garaj merdiven kat holleri, asansörler, yangın ihbar sistemi ihtiyacını karşılayacak güçte jeneratör tesis edilecektir.

Tüm hacimlere yeterli miktarda topraklı priz yapılacak, Salon ve odalarda paralel telefon tesisat hattı yapılacaktır.

Binaya merkezi uydu tesisatı yapılacak salon ve odalara TV radyo yayını alması için tesisat çekilecektir. Televizyon için uydu sistemi tesis edilecektir. Her daireye binanın ana kapısı ile irtibatlı zil tesisatı ve interfon tesisatı yapılacak, salondaki TV ye bağlantısı sağlanacaktır. Dâhili telefon, görüntülü sistemli olacaktır.

 

3.2. Kamera, Güvenlik & Alarm Sistemi:

Bina etrafı ve otopark kısmına kapalı devre kamera güvenlik sistemi kurulacaktır. Kurulan sistem güvenlik noktasından izlenecektir. Merkezi uydu sistemiyle entegre edilip her bağımsız bölüm içinden izlenebilecek şekilde alt yapısı hazırlanacaktır.

 

3.3. Kalorifer Tesisatı:

Projesine uygun, dış ısıya duyarlı doğalgazlı Merkezi Kalorifer tesisatı yapılacaktır.

Tüm sistem Radyatör, Vana ve kazanlar yüksek verimli markalardan seçilecek, Radyatörlere termostatik vana takılacaktır. Her daireye merkezi oda Termostatı ve kalorimetre takılacaktır.

 

3.4 Klima Tesisatı:

Klima koyulabilmesi maksadı ile binada gerekli yerlere tesisat döşenecek ve her dairenin salon ve odalarına özel hat ve sigortalı priz yapılacak cihazların terleme suyunu tahliye için tesisat yapılacaktır. Salonlara klima monte edilecektir.

 

3.5. Asansörler:                                                                                                                                                                                                                Asansörler CE standartlarında, frekans kontrollü, hafızalı, tam otomatik kapılı, elektrik kesintileri için akülü olarak imal edilecek, emniyet şartları A3 yönetmeliğine uygun olacaktır.

Kabin zeminini doğal granit olacaktır. Kabin duvarları NİKEL-KROM-LAMİNANT karışımı yüzeyler uygulanacaktır aynalı, havalandırmalı, Düğmedeki kat göstergeleri dijital olacaktır. Kabin içi boy butonunda LCD ekran olacaktır. Kat kapıları elektro-statik boyalı olarak imal edilecektir. Bodrum katına ve otoparka asansör inecektir.

 

3.6. Soğuk ve Sıcak Su Tesisatı:

Yeterli büyüklükte paslanmaz krom su deposu ve hidrofor tesisatı yapılacaktır. merkezi sistem boyler ile sağlanacak, Sıcak su tüketimini ölçmek için her Bağımsız bölüme su sayacı takılacaktır.

 

3.7. Yangın İhbar ve Söndürme Sistemi:

Otopark alanlarında springler su soğutma sistemi yapılacaktır. Her katta uygun yerlere yangın dolabı konulacak, Otopark kısmında duman detektörü sistemi konulacak, kontrol paneli güvenlik noktasında olacaktır. Tüm ortak alanlarda ve otoparklarda ve bağımsız bölümlerde yangın algılama ve ihbar sistemi bulunacaktır.

 

3.8. Güvenlik Sistemi:

Apartman girişinde güvenlik odası tertip edilecek, kameraların kontrolü olacaktır. Güvenlik odasından tüm dairelerle iletişim sağlanacaktır.   Tüm merdiven ve hollerde acil aydınlatma armatürleri bulunacaktır. Elektrik kesilmelerinde otomatik devreye girecektir.

 

  1. Mahaller:

 

4.1 Banyolar:

Banyolarda yeşil alçıpandan asma tavan olacak, gerekli aydınlatma spot lambalarla yapılacaktır. Duvarlar tavana kadar fayans ile kaplanacaktır. Banyo pencereleri sineklik telli ve buzlu camlı alüminyum olacaktır.

Dolaplı hilton Lavabo, Havlupan Gömme Rezervuarlı Klozet, Ayna, Kâğıtlık, havlu ve bornoz için Askılıklar takılacak, duşlara duşa kabin monte edilecektir. Kullanılacak vitrifiye malzeme Vitra veya Serel marka, armatürler ise Artema veya ECA markalardan biri olacaktır.

 

4.2 Mutfaklar:

Mutfak dolapları ankastre bulaşık makinesi konacak şekilde projelendirilecek, gerekli çekmece ve rafları ihtiva edecektir. Bulaşık makinesi için ayrıca kapak üretilecektir. Kullanılacak olan menteşeler ve raylar Alman Blum veya Hafele marka olacaktır.

Mutfak bankoları üzerine 2 cm Çimstone banko konulacaktır. Mutfaklara Franke marka tek gözlü damlalıklı çelik evye takılacaktır. Banko ile dolap araları renkli fayans kaplanacaktır. Diğer bölümler ise saten boya olacaktır. Davlumbazlı aspiratör, ocak, bulaşık makinesi, buzdolabı monte edilecek, bunlar için gerekli tüm alt yapılar hazırlanarak çalışır vaziyette teslim edilecektir. Tavanda ışıklı tavan çalışması ve led aydınlatma yapılacaktır.

4.3. Bina Girişi:                                                                                                                                     Bina girişinde, misafir karşılama üniteleri, güvenlik ve karşılama masası, misafir oturma gurupları yer alacaktır. Bina giriş kapısı uygun kalınlıkta kırılmaya karşı film kaplı camlı Alüminyum kapı olarak yapılacak, Dış kapı önünde daireler ve görevli ile irtibatı sağlayacak görüntülü konuşma sistemi bulunacaktır.

Giriş kapısından itibaren Zemin kat merdiven basamakları dâhil granit olacak, Katlar arası merdivenler ve sağanlıklar mermerle kaplanacaktır. Kat sahanlıklarında, sensorlü ve elektrik kesintisinde yanacak şarjlı ve LED ışıklı aydınlatma kullanılacak.

 

4.4. Çok Fonksiyonlu Yaşam Alanları:                                                                                                                                    

1, 3 ve 5.ci katlarda Dinlenme, sohbet, TV seyretme gibi kullanma fonksiyonlarına uygun Kat bahçeleri düzenlemiştir.

Binanın 8.ci katında ise Toplantı, kafeterya, TV odası, Çamaşır yıkama amaçlı 200.m2 kapalı alan ve 420.m2 açık Teras mevcuttur.

 

 

4.5. Otoparklar:                                                                                                                                                                                      Otoparklar kapalı ve açık otopark olarak düzenlenmiştir. Otoparklarda ve girişi gösterecek şekilde kamera sistemi kurulacak ve güvenlik merkezinden izlenebilir ve kayıt özelliğine sahip olacaktır.

4.6. Çatı:

Braas Çatı sistemi uygulanacak, Kiremit altına Braas üretimi Divoroll Uni-S ile su yalıtımı yapılacaktır. Su ve ısı yalıtımı şartnamesine uygun yapılacaktır.